Role orgánů SPOD a možnosti spolupráce
Seminář akreditován MPSV - akreditace č. A2023/0300-SP
Co je hlavním posláním sociálně-právní ochrany dětí? Jakými principy a zásadami se sociálně-právní ochrany dětí řídí? Kdy se dítě považuje za ohrožené? Jaké jsou kompetence orgánů sociálně-právní ochrany dětí? Jaké práva a povinnosti mají organizace a fyzické osoby? Jaké jsou možnosti a formy ochrany ohrožených dětí?
Tyto otázky pomůže zodpovědět seminář Role orgánů sociálně-právní ochrany dětí a možnosti spolupráce
Pro koho je seminář určen?
Seminář je určen začínajícím pracovníkům orgánů sociálně-právní ochrany dětí, pracovníkům organizací pověřených k výkonu sociálně právní ochrany dětí, sociálních služeb, školských a zdravotnických zařízení.
Obsah semináře:
Sociálně-právní ochrana dětí – Úmluva o právech dítěte, východiska, principy
Činnosti orgánů sociálně-právní ochrany dětí
Problematika dětí žijících mimo vlastní rodinu
Spolupráce, oprávnění, povinnosti a sankce vyplývající ze zákona o sociálně-právní ochrany dětí
Cílové kompetence:
Účastník vzdělávacího programu získá ucelený přehled o sociálně-právní ochraně dětí v ČR. Bude mít znalosti o legislativním ukotvení sociálně-právní ochraně dětí v ČR. Získá komplexní přehled o orgánech SPOD v ČR, jejich kompetencích a jejich vzájemné provázanosti. Účastník se seznámí s metodami práce pracovníků orgánů sociálně-právní ochrany dětí, zejména bude seznámen s vyhodnocováním potřeb dětí, sestavování individuálního plánu ochrany dítěte, rodinných a případových konferencí. Získá orientaci ve formách náhradní rodinné péče. Seznámí se s možnostmi spolupráce, oprávněními a povinnostmi fyzických a právnických osob vyplývajících ze zákona o sociálně-právní ochraně dětí jednotlivých subjektů a jejich možné spolupráci a možnostech spolupráce napříč resorty.
Termín konání: 18. 4. 2024, 9:00 - 15:30
Rozsah semináře: 7 hodin
Počet účastníků: maximálně 15 osob
Cena: 1 900,- Kč
Místo konání: Sídlo organizace STROP, z.ú. Zlín, Dlouhá 2699.
Možná domluva při naplnění počtu účastníků na realizaci vzdělávací akce v jiném místě. Pokud máte zájem o bližší informace, kontaktujte Mgr. Veroniku Hofrovou.
Lektorka: Mgr. Helena Miklová
Více než 20 let se zabývá problematikou ohrožených rodin a dětí na pozicích vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí a vedoucí sociálního odboru krajského úřadu.
Na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci vystudovala obor Sociologie a Andragogika v profilaci na vzdělávání dospělých. Absolvovala výcvik Supervize v pomáhajících profesích.
Přihláška na seminář